AQ Skin Solutions

AQ Skin Solutions Inc, Kaliforniya'da (ABD) bulunan ve Büyüme Faktörleri (GFs) üretiminde uzmanlaşmış, ödüllü bir kozmetik şirketidir.

group-207-web-crop.png

Büyüme Faktörleri Hakkında

AQ'nun GF teknolojisi, insan büyüme faktörlerini üreten ve bunları topikal kozmesötiklerde kullanan gelişmiş, yenilikçi bir yöntem anlamına gelir. Büyüme faktörleri (GF'ler), birçok hücre tipi arasında kimyasal haberciler olarak işlev gören özel,  kırılgan proteinlerden oluşan bir gruptur. Hücresel fonksiyonların aktivasyonu için kritik olan büyüme faktörleri, insan vücudunda, özellikle fibroblast hücrelerinde doğal olarak bulunur.Büyüme faktörleri hücre üretimini, hücre bölünmesini, kan damarı üretimini ve kollajen ve elastin üretimini artırmakta rol oynar.

Gelişmiş klinik deneyimle tıbbi araştırmaları birleştiren AQ, büyüme Faktörü Uyarımlı Terapi(GFIT)de büyüme faktörlerinin uygun kombinasyon ve konsatrasyonunun tescilli bir karışımını kullanır.

 

Tıbbi araştırmalar, GF'nin, insan vücudunun cerrahi, yanıklar, yaralar veya kazalarda hasar gören bölgelerine uygulandığında iyileşmeyi hızlandırabileceğini ve iyileştirebileceğini kanıtlamıştır. 
İYİLEŞME ORTALAMASIMARKA/ÜRÜN TİPİDOKUKIRIŞIKLIKLARİNCE ÇİZGİLERSIKILAŞMAGENEL0102030405060708090100
  • AQ Skin Solutions
  • TNS Recovery
  • Bio Gel
  • Revive
  • Placebo
 

Tıbbi araştırmalar, GF'nin, insan vücudunun cerrahi, yanıklar, yaralar veya kazalarda hasar gören bölgelerine uygulandığında iyileşmeyi hızlandırabileceğini ve iyileştirebileceğini kanıtlamıştır. Faydaların ardındaki mekanizma, hücresel seviyedeki değişikliklerin, hasar görmüş hücreleri daha genç bir duruma döndürmek, hasar görmüş cildi işlemden geçirmek için kolaylaştırılmasıdır. GF teknolojisinin, yaşlanma ve güneş hasarlı cildin görünümünü iyileştirdiği ve normal saç büyümesini iyileştirmeye yardımcı olduğu gösterilmiştir. İlk GF teknolojisinin kozmetik patentleri ilk olarak 1994 yılında yayınlanmıştır.

2001 yılında, doğal ya da biyo-mühendislikli GF içeren topikal serumları test eden iki bağımsız çift-kör çalışma Araştırmacı Dermatoloji Derneği'ne sunulmuştur. Sonuçlar şaşırtıcıydı; dört ila altı hafta boyunca günde iki kez cilde uygulandığında, her iki tipte de serum Botox'dan daha iyi sonuçlar verdi ! Her çalışma kollajen, hyaluronik asit, elastin, fibroblast ve epidermal kalınlık üretiminde önemli artışlar gösterdi.

 

Dr.Ahmed Al-Qahtani hakkında,

Dr Ahmet Al-Qahtani ‘ nin yaralı dokuları iyileştirmek ve suni deri greftleri yaratmak için büyüme faktörlerinin medikal kullanımı konusundaki uzun yıllar süren tıbbi çalışmaları AQ Skin Solutions firmasını kurmak için ilham kaynağı oldu.Cilt ve saç görünümünü hızlı ve etkili iyileştirmede en etkili olarak tanımlanan büyüme faktörlerinin kombinasyonu için mümkün olan en yüksek kalitede büyüme faktörü ortamını üretmeye yönelik bir süreç geliştirmek için büyüme faktörü biyoteknolojisindeki bilgi ve deneyimini uyguladı. Bu formülasyon aynı zamanda pazardaki büyüme faktörü ürünleri içinde en güvenli olandır.  Al-Qahtani’nin teknolojisi, ABD ( 8,518,879, 8,877,494, 9,119,974), Avrupa Birliği (2680865), Japonya (5981947) ve Kore (10-2013-7026105) dahil olmak üzere dünya genelinde birçok patentle korunmaktadır

AQ Skin Solutions Ürünlerimiz